x

Düğün İçin İsme Özel Nakışlı Ürünler

Hayatın en mutlu günlerinden biri, hiç kuşkusuz, iki insanın hayatını birleştirdiği gündür. Düğün gününde eş, dost ve akrabalar bir araya gelmekte ve ev sahibi de onların hoş vakit geçirmesini sağlamak için türlü aktiviteler düzenlemektedir. Söz konusu gün bilhassa gelin ve damat için hem en mutlu hem de en stresli zamanlardan biridir. Böylesi stresli bir zamanda maalesef unutulan pek çok detay söz konusudur. Bu detaylardan bazıları sadece düğün gününe özgü ve sadece düğün gününde kullanılacakken, bazıları düğünden sonra da kullanımına devam edilecek türden ürünlerdir. Bu gibi ürünler gelin ve damat için bir hayli kullanışlıdır. Kategorimizde yer alan ürünler, gelin ve damatların zevkleri ile bezenmiş harika ürünlerdir ve hem düğün öncesinde yapılacaklar listesinde bulunmakta hem de sonrasında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Nişan Tepsisi Modellerine Farklı Bir Yaklaşım

Kültürümüzde düğüne giden yolda dönüm noktası sayılabilecek kız isteme, söz, nişan ve kına gecesi gibi önemli merasimler bulunmaktadır. Örneğin söz merasimi, gelin ve damat adayları için başlangıç aşaması olarak bilinmektedir. Söz çoğunlukla gelin ve damat adayı arasında kesilse bile, kimi zaman ailelerin de dahil olduğu güzel bir etkinliktir. Nişan ise son aşamadan önceki hayati bir adımdır. Bu merasimlerin en bilinen faydası, gelinin ailesinin ve damadın ailesinin birbirlerini tanıyıp kaynaşmasıdır. Ve doğal olarak bu merasimler için bazı özel eşyalar gereklidir. Hem gelin adayının hem de damat adayının eş, dost ve akrabalarının katılabileceği bu merasimlerde nişan tepsisi kullanımı önem arz etmektedir. Tıpkı nişan tepsisi gibi söz tepsisi de söz kesme merasimlerinde elzem bir eşyadır. Kategorimizde yer alan ve geleneksel ancak doğal bir görünüme sahip olan tepsiler isme özel olarak hazırlanmaktadır. Doğallığını kullanılan 26 cm çapındaki ahşap kasnaktan ve kumaştan alan bu tepsilerde, gelin ve damat adayının isimleri ve modele bağlı olarak tarih, istenilen renk kumaş üzerine yine istenilen renk nakış ipliğiyle işlenmektedir. Üzerine yüzükleri koymak amacıyla söz veya nişan için tercih edilebilecek bu tepsiler, merasim sonrası dekoratif eşya olarak da kullanılabilmektedir.

Fotoğraf Çekimlerinin Yeni Fakat Vazgeçilmez Aksesuarları: Sabahlıklar

Son yıllarda gelin, damat ve nedimeler için üretilen ve temel amacının yanı sıra düğün günü saç ve makyaj hazırlıkları sırasında çekilen fotoğraflarda kullanılmak üzere satın alınan sabahlıklar yeni vazgeçilmez halini almıştır. Bride sabahlık olarak bilinen ve gelinlere özel olarak üretilen sabahlıklar, saç ve makyaj yapılırken gelinin rahat etmesini ve üzerinin kirlenmesini önlemeyi amaçlamaktadır. Sırt kısmına nakışla işlenen isim, sabahlığın geline özel olduğunu belli eden bir işarettir. Damatlar da aynı amaçlarla bu sabahlıklardan satın alarak gelinle birlikte fotoğraflar çektirebilmektedir. Erkek sabahlığı için kullanılan kumaş siyah ve lacivert olurken, gelin sabahlığı için ekru gibi kadınsı renkler tercih edilmektedir. Fakat iç çamaşırı üretiminde de kullanılan yumuşak saten kumaştan imal edilen bu ürünlerde ekru, pembe, vizon, leylak, gül, kırmızı, koyu lacivert ve nil yeşili renk alternatifleri arasından seçim yapılabilmektedir. Buna ek olarak yaklaşık otuz adet nakış ipliği rengi alternatifi mevcuttur. Elbette gelinlerin en iyi yardımcıları olan nedimeler için nedime sabahlığı da unutulmamalıdır.

Sabahlıkların Şık Tamamlayıcıları: Terlikler

Kategorimizde yer alan ve şıklıklarıyla sabahlıkları tamamlayan damat terliği ve gelin terliği düğün için en fazla tercih edilen aksesuarlardandır. Gelin ve damat sabahlığı ile kombin olarak kullanılabilen bu terlikler tamamlayıcı bir role sahiptir. Kategorimiz içerisinde bulunan gelin terliklerinden bazıları taçlı, bazıları da taçsız olarak sunulmaktadır. Damat terliklerinde ise doğal olarak sadece terlik modelleri bulunmaktadır. Bu ürünler özellikle gelin ve damat tarafından düğün günü fotoğraf çekimlerinde kullanılmaktadır. Çift tabana sahip olan ve kadife kumaştan üretilen terlikler oldukça konforlu olmakla birlikte, istenilen ayak numarasına göre temin edilebilmektedir.

Mis Kokulu Hediyelikler

Bir düğünü vazgeçilmez kılan bazı unsurlar vardır. Gelinlik, damatlık, pasta, şarkılar ve daha pek çok şey… Fakat unutulmaması gereken bir detay vardır ki, hepsinden önemlidir: güne özel bir anı bırakmak isteyen gelin ve damatlar için hazırlanan nikah şekerleri… Son yıllarda nikah şekeri kavramı biraz değişmiş olsa dahi, hala varlığını korumaya devam etmektedir. Artık gelin ve damatlar tarafından sıklıkla tercih edilen lavanta kesesi de düğün hediyeliği olarak kabul görmektedir. İçerisinde bulunan elyaf ve lavanta karışımı ile harika bir koku yayan bu güzel ürünler, şık kumaşı ve güzel dokusuyla da misafirleri sevindirecek türden hediyeliklerdir. Bunlara ek olarak üzerine nakışla isim işlenebilmesi ve kumaş ve nakış ipliği renklerinin seçilebilmesiyle birlikte kategorimizin gözde ürünlerinden olmaktadır.

Kına Gecelerinin Öne Çıkanı: Kına Yastıkları

Kına gecesi, gelinin arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek amacıyla düzenlediği önemli bir etkinliktir. Dört dörtlük bir etkinliğe adını yazdırmak isteyen gelin hiçbir şeyi göz ardı etmemeli, hiçbir ayrıntıyı atlamamalıdır. Son yılların gözde kına malzemelerinden kına yastığı üzerine gelinin isminin nakışla işlendiği harika bir üründür. Takı töreninde de kullanılan bu ürün, kattığı görselliğin yanı sıra, takı yastığı görevini de görmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.