Geleneksel Hediye Mi? Yoksa Modern Hediye mi?

Geleneksel Hediye Mi? Yoksa Modern Hediye mi?

05 Temmuz 2020

Geleneksel hediye mi? Yoksa Modern hediye mi? sorusuna cevap bulmak için ilişkileri ve kişilerin hediyelişme sebeplerini incelememiz gerekir. Bir hediyenin barındırdığı özellikler hediye vermek istediğiniz tüm kişiler için uygun olmayabilir. Bu noktada hediye verilecek kişinin iyi tanınması ya da hediyenin amacının sorgulanması bize yardımcı olabilir. İnsanlar birbirleriyle kurduğu sıcak ilişkiler sonucunda bu sıcak ilişkileri pekiştirmek, birbirlerini mutlu etmek ve karşılıklı olarak verilen değeri göstermek için hediyeleşirler. Bu hediyeleşme kişiler arasındaki ilişki durumuna göre çok özenilmiş ve çok daha derin anlamlar içerebilirken bir taraftan da sadece küçük bir jest yapmak amacıyla da hediye verilebilir. Hediyeleşme kişiler arasında olabileceği gibi bir kurum ile bir kurum ya da bir kurum ile kişiler arasında da olabilir.

Geleneksel Hediyelerin Ağırlığı

Geleneksel hediyeler dendiğinde çiniler, dokuma halı ve kilimler, kahve fincanı setleri, türk kahvesi setleri, bakırdan yapılmış araç gereçler, lokumluklar hızlıca aklımıza gelebilir. Geleneksel hediyelere aynı zamanda sanatsal hediyeler de denilebilir. Tabii ki bu hediye alternatiflerini çoğaltmamız da mümkündür. Geleneksel hediyeler bu tarz ürünlere ilgi duyan kişilere hediye edilebilirken özellikle yurt dışından kişi ya da kişilere hediye almak isteyenler çokça tercih etmektedir.

Kurumsal hediyelik olarak değerlendirilebilen geleneksel hediyeler hediyeyi veren kurumu güzel bir şekilde temsil etmekte ve kurumun imajına katkı sağlamaktadır. Özellikle çini, kilim, bakır gereçler gibi hediyelerin elle üretilmiş olanları daha anlamlı ve özel olmaktadır.

Geleneksel Ev Hediyesi Olarak Borcam

Yeni ev hediyesi ya da yeni evlilik yapmış bir yakınınıza ne hediye alınabilir sorusuna "borcam" cevabı pek çok kişinin aklına ilk gelen hediye olacaktır. Biraz esprili de olsa borcam ev hediyesi geleneksel ev hediyesi kategorisinde yerini almış bulunmaktadır. Tabii ki borcamların zamanın çizgilerini taşıyan modern tasarımları da bu hediyeyi aynı zamanda modern hediyeler arasına taşımaktadır. Borcam gibi hediyelerin çokça alınması onları sıradanlaştırmaktadır ancak kullanışlı olmaları aynı zamanda onları vazgeçilmez kılmaktadır.

Geleneksel Hediye Alternatifleri Arasında Çiçeğin Yeri

Geleneksel Hediye Olarak Çiçek

Geleneksel hediye denildiğinde akla ilk gelen hediyelerin başında çiçek hediyesi olacaktır. Çiçek her durumda alınabilecek ve kabul gören bir hediyedir. İster anneler günü ister sevgililer günü ister doğum günü ister yeni iş kutlaması olsun tüm özel anlar için idealdir. Bu çiçek illa gül olmak zorunda değildir. Bazılarının en sevdiği çiçek kasımpatıyken bazılarının ise papatyadır. Bu durumda karşınızdaki kişinin nasıl bir çiçekten hoşlanacağını bilmeniz doğru hediyeyi seçmeniz için yeterli olacaktır.

Modern Hediyelerin Çekiciliği ve Albenisi

Modern hediyelere zamanının hediyeleri diyebiliriz. Belli bir zamanda popülerliği artan, insanların beğenisini kazanan, yaşanılan zamanın algıları ve trendleriyle yakından ilgili olan modern hediyeler bu özellikleriyle sürekli değişkenlik gösterir ve belli periyotlarda kendini yeniler. Tabii ki bir zaman aralığında popüler olan ve kalıcılık sağlayan modern hediyeler her zaman tercih edilebilir olurlar ve dahası çok uzun süre ilgiyi kaybetmezler. Bunun sonrasında da bir hediye zamanla geleneksel hediyeye de dönüşebilir. Modern hediyeler aynı zamanda geleneksel olarak ifade edebileceğimiz bir hediyenin modern bir şekilde yorumlanmasıyla da karşımıza çıkabilir.

Hediye tarzları arasında "aşk" teması geleneksel ve evrenseldir. Ama bu tema her zaman modern bir şekilde yorumlanarak anı yakalayan tasarım ve fikirlerle karşımıza çıkar. Sizin de fark edebileceğiz gibi "Seni Seviyorum" sevgi sözü bazen bir kalp kutunun içinde bazense bir çiçeğin yaprağında karşımıza çıkar.

Modern Bebek Hediyesi Fikirleri

yeni doğan bebek hediyesi fikirleri

Yeni doğan bir bebek için bebek kıyafeti almak geleneksel bir hediye alternatifi diyebiliriz ancak son zamanlarda popülerliği iyiden iyiye artan kişiye özel hediye olarak düşündüğümüzde modern hediye seçenekleri arasında da sayılabilecek bir hediye diyebiliriz. İsterseniz melek kanadı desenleriyle süslenmiş isterseniz de bebeğinizin isminin yanına çok yakışacak olan tatlı bir hayvan figürü işlemesi bulunan bebek tulumları çok zarif bir hediye olacaktır. Kendinizi yakın hissettiğiniz bir kişinin bebeği için böyle bir hazırlık yapmak karşınızdaki kişiyi duygulandıracaktır. isme özel bebek tulumları hem kullanışlı hem de çok şık bir hediye alternatifidir.

Hayata gözlerini açan bir bebek yaşamının ilk saatlerinde bazı kıyafetlere ihtiyaç duyacaktır. Bu ihtiyaçları karşılamak için çeşitli bebek eşyalarından oluşan hastane çıkış setleri birçok sorunu ortadan kaldırmaktadır. Bebek için hediye olarak isimli hastane çıkışı tercihinde bulunmanız hem bebeğin ihtiyacını karşılamanıza hem de isme özel hazırlanması sayesinde hediyenizin daha anlamlı olmasını sağlayacaktır.

Yeni Anneye Alınabilecek Modern Hediye Seçenekleri

Yeni anneye modern hediye fikirleri

Doğum yapacak olan bir anne bebeği için titiz bir hazırlık yapacaktır. Değer verdiğiniz insan bebeğine konsantre olmuşken siz de onu mutlu etmek ve özel hissettirmek isteyebilirsiniz. Yeni doğum yapacak olan bir anneye hem işlevsel hem de değerli bir hediye vermek isterseniz isme özel lohusa sabahlığı tam da aradığını hediye fikri olabilir. Lohusa annenin hareketlerini kısıtlamayacak ve onu rahat ettirecek olan bu sabahlığın isimli bir şekilde hazırlanması kıymetini artıracaktır.

Müstakbel annenin doğum sürecinde hem konforunu sağlayacak hem de onu zarif bir görüntüye kavuşturacak bir diğer hediye seçeneği de lohusa terlik taç setleridir. Birbirinden farklı modeller arasında hediye etmeyi düşündüğünüz yakınınızın beğenisine göre rahatlıkla seçim yapabileceğiniz lohusa terlik setleri yeni anneyi çok sevindirecektir.

Yeni Evlenecek Olan Yakınınız İçin Modern Hediye Tavsiyeleri

yeni evlenecek yakınınız için modern hediyeler

Yeni evlenecek olan müstakbel gelin evlilik sürecinde yoğun bir şekilde hazırlıklarına odaklanır. Düğün günü yaklaştıkça yoğunluk biraz daha artar ve hazırlıklar karmaşıklaşabilir. Değer verilen bir kişi için evlilik sürecindeki hazırlıklarına yardım etmek çok olağandır. Yeni evlenecek olan bir yakınızın düğünün hemen öncesindeki hazırlıklarında kullanacağı sabahlığı özel olarak yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda nedimeler için de isme özel nedime sabahlığı hazırlatarak Bride Team organizasyonuna çok hoş bir katkı sağlayabilirsiniz.

Yeni evlenecek olan yakınınız tabii ki de bir erkek olabilir. Erkek arkadaşınız için isimli damat sabahlığı sipariş vererek damat adayına çok güzel bir jest yapabilirsiniz. Aynı zamanda damat sabahlığını damat terliği ile bir araya getirerek güzel bir kombin yapabilirsiniz.

Evlilik sürecinin en önemli aşamalarından birisi de nişan törenidir. Bu tören evlilik önce atılan en ciddi adımdır. Bu törendeki en önemli aksesuar nişan yüzüklerinin taşındığı yüzük tepsisidir. Alışılmış nişan tepsilerinin aksine nakış işlemeli ahşap kasnaklı nişan tepsisi ile nişan törenine renk katabilirsiniz. İsimli nişan tepsileri aynı zamanda özenle saklanacak anı eşyası olabileceği gibi duvara asılabilir olduğu için şık biz duvar aksesuarı olarak da kullanılabilir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.