Sırala
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Söz Hediyelikleri

Birlikteliklerine devam eden çiftlerin birlikteliklerini evlilik ile taçlandırmaya karar vermeleriyle beraber bir süreç başlar. Öncelikle bu kararı ailelerle paylaşarak bu sürece onları da dâhil ederler. Sürecin ilerlemesi ve evliliğin gerçekleşmesiyle beraber bu birlikteliği topluma duyurmuş olurlar.

Evlilik Sürecinin İlk Aşaması Kız İsteme ve Söz Kesme

Kız isteme ve söz kesme, ailelerin bir araya gelmesi ve niyetlerin karşılıklı olarak ifade edilmesiyle gerçekleştirilir. Bu vesile ile iş daha ciddi bir hal alırken, aileler de birbirini daha yakından tanıma fırsatı bulur. Kız isteme ve söz kesme aynı zamanda yapılabileceği gibi, taraflar isterse farklı tarihlerde de gerçekleştirilebilir. Ancak genel uygulama ikisinin bir arada yapılmasıdır.

Sözlenme kız evinde yapılır. Kız evini ziyarete giden erkek tarafının söz yüzüklerini de hazır bulundurması gerekir. Kız tarafı ise söz kesmenin gerçekleştirildiği esnada yüzüklerin taşınması için söz yüzük tepsisini ve makası hazır bulundurur. Geleneksel olarak yüzük tepsisi olarak gümüş tercih edilse de günümüzde birçok yüzük tepsisi alternatifi mevcuttur. NadirHediye’de bulunan nakış işlemeli ve ahşap kasnaklı yüzük tepsisi modellerini inceleyebilirsiniz. Yüzük tepsisinin ve kurdele kesmek için kullanılan makasın süslemesini kendiniz gerçekleştirebileceğiniz gibi, dilerseniz hazır bir şekilde temin edebilirsiniz.

Söz Kesme Merasiminde Kız ve Erkek Tarafının Hazırlıkları

Söz kesme töreni kız tarafının evinde gerçekleşir. Erkek tarafı da söz kesmeye giderken yanında şık bir söz buketi götürür ve bu söz çiçeğine görsel olarak iyi süslenmiş bir çikolata eşlik eder. Söz yüzüklerini hazır eden erkek tarafı aynı zamanda müstakbel geline takılacak olan takı setini yanına almalıdır. Kız tarafı ise misafirlerine ikram edilecek yiyecek ve içecekleri hazır etmeli ve misafirlerini son derece güzel bir şekilde ağırlamalıdır. Müstakbel gelinin söz kıyafeti özenle hazırlanmalıdır. Söz kıyafetinin şatafattan uzak, sade ve şık bir elbise olması söz kesme töreni için uygun olacaktır. Söz yüzüklerinin taşınacağı yüzük tepsisi de hazır edildiğine göre, tuzlu kahvenin damat adayına içirilip içirilmeyeceğine karar verilebilir. Tabii ki bu usuller yöreden yöreye değişiklik göstermektedir. Bu yüzden tarafların karşılıklı olarak beklentileri ve ananeleri belirtmesi son derece önemlidir.

Evlilik sürecinde yapılan bu törenlerin her birinin tarihleri çok önemlidir. Bu yüzden söz kesmede misafirlere verilen söz hediyelikleri son derece önemli bir detay haline gelmektedir. Gelin ve damat adaylarının isimlerinin ve söz kesme tarihinin üzerinde yazılı olmasıyla özel bir hale gelen söz hediyeliği, misafirler için çok güzel bir hatıra olmaktadır.

Söz Kesme Sonrası Dağıtılacak Söz Hediyelikleri

Her bütçeye uygun söz hediyeliği bulmak mümkündür. Ancak sizin için özel olan söz kesme töreninize katılan misafirlerinize bugünü hatırlayacakları güzel bir hatıra hediyeliği vermenin çok şık bir jest olacağı unutulmamalıdır.

Söz hediyeliği modelleri içerisinde kokulu taşlar dikkat çekicidir. Kokulu taş söz hediyelikleri sizin istediğiniz renk ve koku kullanılarak hazırlanır. Taş rengini, asetat kutu rengini ve isim kartını seçip sipariş verebileceğiniz kokulu taş hediyelikler size özel olarak hazırlanır. Söz şekeri diyebileceğimiz bu hediyeliklerin belki de en önemli detayı isim kartlarıdır. Sözlenen kişilerin isimlerinin ve söz tarihinin yazılı olduğu bu isim kartları nadirhediye tarafından özenle tasarlanmıştır. Birçok model arasından seçiminizi yapıp söz hediyeliği siparişinize ekleyebilirsiniz.


Lavanta kesesi hediyelikleri de sözünüz için çok ideal bir alternatiftir. Sözünüze en uygun olacak kumaş rengini belirleyip rahatlıkla sipariş verebileceğiniz lavanta keseleri, farklı farklı süslemelere sahiptir. Yoğun ve güzel bir kokuya sahip Isparta lavantalarıyla hazırlanan keseler misafirlerinizin beğenisini kazanacaktır. Tül detaylı lavanta kesesi hediyelik olarak çok zarif bir görüntüye sahiptir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.