x

Nikâh Hediyelikleri

Evlenme yolunda aileler tanışıp niyetler ortaya konduktan sonra nikâh hazırlıkları yavaş yavaş başlar. Bu hazırlıkların başında uygun bir tarih belirlemek gelir. İki aile için de en uygun tarih belirlendikten sonra nikâh organizasyonu yapılmaya başlanmalıdır. Öncelikle nikahın düğünle beraber mi yoksa ayrı ayrı mı yapılacağının netleştirilmesi gerekir. Bu durum ailelerin ayırabileceği bütçeyle ilgili olabileceği gibi, sosyal hayatın akışı içerisinde daha kısa sürede bu süreci bitirmek için nikah ve düğünün bir arada yapılması uygun olabilir.

Nikâh Gününe Kadar Yapılan Hazırlıklar

Nikah töreni için hazırlıklara davetli listesi yapılarak başlanabilir. Bu liste tören gününe kadar sürekli güncelleneceği için gözünüzün önünde bulunmasında fayda vardır. Evlilik için gerekli yasal işlemler yapıldıktan sonra nikah tarihiniz kesinleşeceği için, bu aşamada davetiyenizi seçip siparişinizi verebilirsiniz. Düğününü ayrı bir şekilde yapacak olanlar, düğünü salonda mı yoksa kırda mı yapacağını belirleyip düğün alanını da organize edebilirler. Davetiniz için misafirlere sunulacak olan ikramlıkları belirleyerek halledilmesi gerekenlere ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda misafirlerinize günün hatırası olarak dağıtacağınız nikah hediyelikleri için model bakmaya başlayabilirsiniz.

Belki de nikahın en önemli parçası olan gelinliği seçip provalara başlayabilirsiniz. Gelinin düğününde kusursuz gözükmek istemesi çok doğaldır. Bu yüzden herhangi bir aksilikle karşı karşıya kalma durumu söz konusu olursa, bu aksiliği gidermek için zamanınızın olması çok önemlidir.

Nikah töreni gibi ilgilenilmesi gereken birçok detayı bulunan organizasyonların altından kişilerin tek başına kalkmaları oldukça zordur. Bu yüzden bütçenizin uygun olması halinde, bir organizasyon şirketinden destek alabilirsiniz. Bütçeniz uygun değil ise ya da bir firmadan hizmet satın alımı yapmak istemiyorsanız, kendinize yakın hissettiğiniz insanlardan oluşan bir organizasyon ekibi kurmanız sizi çok rahatlatacaktır.

Düğün İçin Acil Durum Çantası

İmzaların atılacağı gün gelin için çok önemlidir ve o gün gelin için çok hareketli geçer. Aynı zamanda duygu dalgalanmalarının yaşanabileceği bir gün de olmasından dolayı, nikah günü gerekli hallerde kullanılmak üzere acil durum çantası hazır edilebilir. Bu çantanın içerisine ağrı kesici, mini bir makyaj seti, dikiş kiti, nefes ferahlatıcı bir çiklet vb. durumu kurtaran yardımcılar konulabilir.

Nikah Hediyeliği Tercihinin Önemi

Söz, nişan ve nikah gibi törenlerden sonra gelen misafirlere o günün hatırası olarak küçük hediyelikler dağıtılır. Nikâh hediyeliği küçük bir ayrıntı gibi gözükse bile, uzun süre muhafaza edileceği ve o hediyeliğe bakıldıkça akıllara siz geleceğiniz için son derece önemlidir. Aynı zamanda törende misafirlere hediyelik dağıtılması gelenek olduğu için, misafirlerin de böyle bir beklenti içerisinde olduğunu unutmamak lazım.

Evlilik sürecinin her aşamasında olduğu gibi, nikah şekeri tercihiniz de bütçenize ve zevkinize göre değişiklik gösterebilir. Klasik ve hazır bir şekilde satılan hediyeliklerin biraz üstüne çıkmak isterseniz, sizin tercihlerinize göre özel olarak hazırlanan nikah hediyeliği modelleri karşınıza çıkar.

NadirHediye ürünleri arasında bulunan kokulu sabun nikah şekeri modelleri sizin tercihlerinize göre hazırlanmaktadır. Davetinize en uygun kokulu sabunu ve sonrasında bu sabunun rengini seçebilirsiniz. Kutu modelini siz belirleyebildiğiniz için, ürünü dilediğiniz gibi tasarlama imkanına sahipsiniz. Dilerseniz sizi temsil eden bir çift kuş şekilli kokulu sabun, dilerseniz de güllü kalp kokulu sabun tercihinde bulunabilirsiniz.

Nikah hediyelikleri alternatifleri arasında çok özel bir yere sahip olan lavanta keseleri isim kartlarıyla çok zarif bir görüntüye sahiptir. Kumaş, kurdele ve isim kartı modelleri arasında tercihler de bulunabilirken aynı zamanda süsleme detayını da siz belirlemektesiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.