x

İlginç Ürünler

Son zamanlara artış gösteren özel günlerin hızına yetişebilmek için her zamankinden daha farklı bir şeyler üretmek gerekiyor. İnsanlar klasik görünümlü ya da monotonlaşmış hediyelerden sıkılmaya başlamış ve hediye alırken oldukça zorlanmaktadırlar. Bunu fark eden üreticiler, arz- talep doğrultusunda farklı fikirler tasarlanmaya başladı. Üreticiler halktan gelen talebi değerlendirmekte ve birbirinden güzel ilginç ürünler piyasaya sürmektedirler.

İlginç Ürünler Deyince Akla İlk Gelenler Nelerdir?

İlginç ürün dendiği zaman akla gelen şey olağan dışıdır. Alışıla gelmiş durumdan farklı olarak ortaya çıkmış ürünler demektir. Normal bir not kâğıdı yerine iskambil not kağıtları, çiçek şeklinde yapışkanlı not kağıtları ilginç ürünler arasına girmektedir. Parmak ucu kitap ayracı ve buna benzer birçok ayraç çeşitleri ilginç ürünler kategorisinde yerini hızla almaya devam etmektedir. Çeşitli şekillerde üretilen tirbuşonlar da ilgi odağı haline gelmiştir. Evlerde kullanılan sade ve klasik askılıklar yerine papatyalı, minik serçeli, nazar boncuklu askıların üretilmiş olması da gerçekten ilginç ürünlerdendir.

İlginç Hediye Nedir?

İlginç hediye deyince aklımıza olağan üstü fikirler gelmeye başlamıştır.

Bazılarını şu şeklide sıralamak isabet olur:

 • Çiçek şeklinde ataş seti
 • Pompa, mıknatıs ve imleç şeklinde telefon tutucuları
 • Yılın annesi mutfak önlüğü
 • Madalya şeklinde şişe açacağı
 • Topuk ayakkabı şeklindeki kapı tutucuları
 • İsme özel tasarlanmış hastane çıkışı


İsme özel tasarlanmış hediyeler ve buna benzer birçok ilginç hediye seçenekleri bulunmaktadır.

Erkeklere Ne Gibi İlginç Hediyeler Alınabilir?

Herhangi bir erkeğe ilginç hediye almak isterseniz eskisi gibi çok düşünmeye gerek yok. Aklınıza gelebilecek her türlü ilginç hediyelerden seçim yapmaya başlayabilirsiniz. Madalya şeklindeki şişe açacağı olabilir mesela. Olay mahalli post it ve kalem seti yanında ilginç not kağıtlarını tercih etmek mümkündür. İlginç anahtarlık ve anahtarlık askıları da erkeklere hediye edilebilecek ilginç ürünler arasındadır. Eğer erkeklere daha komik hediye etmek istiyorsanız topuklu ayakkabı şeklindeki ayakkabı çekeceği de hediye edilebilir. Sihirli bıçak bileyici, bıyık şeklinde tirbuşon ve açacaklarda tercihler arasında yer alabilmektedir.

Sevgiliye Ne Gibi İlginç Hediyeler Alınır?

Sevgiliye ilginç hediye almak eskisi gibi zor bir seçenek değildir. Günlerce düşünmeye dahi gerek kalmadan sevdiği ve ilgi alanı gibi küçük ipuçlarından yola çıkarak harika hediyeler oluşturmak artık çok kolay. Dikiz aynası şeklindeki makyaj aynası bu ilginç hediyelerden biri olabilir. Çeşitli ilginç magnetler, ilginç telefon tutucu ve kulaklık toplayıcı modelleri, kaset şeklinde kulaklık toplayıcı, enteresan telefon tutucuları da sevgiliye hediye edilebilecek farklı fikirler arasında yer alır.

Bayanlara Alınabilecek İlginç Hediyeler Nelerdir?

Bayana ilginç hediye alırken biraz daha dikkatli olmak gerekir. Bayanların en çok tercih ettiği ürünler nelerdir, nelerden hoşlanırlar, neleri daha çok kullanırlar bilmek gerekir. İlginç de olsa lüzumsuz bir hediye bayanların ilgisini çekmeyebilir. Buzdolabı magnetleri basit gelse de aslında onun ilginç oluşu biraz daha cazip bir hediye haline getirmektedir. Kuş temalı fotoğraf mandalı, çeşitli desenlerdeki mandallar, çeşitli mutfak önlükleri, isme özel tasarlanmış ilginç hediyeler farklı yaklaşımlara göre tercih edilmektedir.

Arkadaşlara Alınabilecek İlginç Hediyeler Neler Olabilir?

Arkadaşa ilginç hediye seçerken insan daha rahat davranır. Arkadaşlığın samimiyet derecesine ve kişinin ruh haline göre ilginç hediyelerden tercih etmek mümkündür. İlgi çekici hediyelerden hoşlanan bir arkadaşa hediye almak için ilk tercih ilginç hediyelere bakmak olmalıdır. Bayan olanlara topuklu ayakkabı şeklindeki kapı tutucusu alınırken erkek olanlara topuklu ayakkabı şeklindeki ayakkabı çekeceği alınabilir. İlginç hediyenin ilginç şekilde sunumu da çok önemli bir boyutudur. Hediyenin sunumu da insanlar için önemli olduğundan buna da dikkat etmek gerekmektedir.

Anne - Babalara Ne Gibi İlginç Hediye Alınır?

Annelere hediye almak hem çok kolay hem de bir o kadar zor bir durumdur. Annelere duyduğumuz sevgi, saygı onlara hediye seçerken de ön plana çıkmaktadır. Annelerin bizden bir beklentisi olmasa da onları üzecek, kıracak ya da rencide edecek hediyelerden uzak durmak gerekir.

Klasik olsun, ilginç olsun hediye seçerken annelerin ruh haline göre hareket etmek çok önemlidir. Bir mutfak önlüğü hediye alırken üzerine özel isim yazdırılması ya da “yılın en iyi annesi” veya daha güzel yazılar yazdırılmak suretiyle hediye edilebilir. Çok sevdiği bir fotoğraf ya da çok sevdiği bir işleme de önlük ya da penye tarzı kıyafetlerin üzerine baskı yapılarak ilginç ve değerli bir hale getirilebilir.

Babalara hediye alırken daha çok anahtarlık ya da anahtar askılıkları gibi babaların kullanabileceği hediyelerden tercih etmek gerekir. İsme özel cüzdan da babalar için ilginç hediyelerden biri olabilir.

Kardeşlere Alınabilecek İlginç Hediyeler Nelerdir?

Kardeş, karındaş demektir. Anne- baba emaneti demektir. Kardeşleri memnun etmek, gönüllerini almak, onları sevmek ve saymak gerekir. Hayatımızın her anında yanımızda olan kardeşlerimize hediye almak zor bir seçenek değildir. Hayatımızın en zor zamanlarında bizlere destek olan kardeşlerimize özel, anlamlı ve de kıymetli ilginç hediyeler almak artık mümkündür.

Toplumun ilginç hediyelere karşı ilgisinin artması sonucu, üreticilerin bu alanda tasarımlara yoğunlaştıklarını göstermektedir. Bu da piyasada ürün çeşitliliğine vesile olduğu gibi hediye seçimini de kolaylaştırmaktadır. Bekar olan kardeşlerimize farklı, evli olan kardeşlerimize farklı, evlenecek olan kardeşlerimize de daha farklı hediye seçenekleri vardır. İsme özel damat sabahlığı, isme özel nişan tepsisi gibi hem güzel hem de ilginç hediyeler alınabilmektedir.

İlginç Hediye Fikirleri Nelerdir?

İlginç hediye fikirleri arasında birçok ürün saymak mümkündür.

Bunlardan bazılarını şunlardır:

 • Bebekler için isme özel hastane çıkışı
 • Bebekler için isme özel kıyafet
 • Bebekler için isme özel takı yastığı
 • Bebeklerin ismine özel oda kapı süslemeleri
 • İsme özel işlemeli yastıklar ve tulumlar
 • İlginç lohusa kıyafetleri
 • Nişan tepsileri
 • Damat sabahlığı
 • Gelin terlikleri
 • İsme özel kına yastıkları
 • Söz, nişan, düğün gibi gecelerde dağıtılacak ilginç lavanta keseleri
 • Gelinli damatlı kına paketleri
 • Anneler için mutfak önlükleri
 • Renkli ve figürlü magnetler
 • Çeşitli figürlü kürdanlık
 • İsme özel anahtarlık, telefon kılıfları


İsme özel ya da özel fotoğraflı kupalar ve daha birçok ilginç hediye fikirleri bulunmaktadır. Bunların arasından hediye seçimi yapmak insanı zorlasa da kime, niçin, nasıl bir hediye alınacağı bilindiği takdirde seçenekler insanı fazla zorlamamaktadır.

Ne Gibi İlginç Ürünler Hediye Edilir?

İnsanlara hediye almak, onların gönüllerini hoş etmek ve aradaki muhabbeti arttırmak çok önemlidir. Hediye seçerken de günümüzde klasik ve sade hediyeler yerine artık ilginç ürünler tercih edilmeye başlandı. İlginç hediyelerin hediye edilmesi kişilerde kendini daha özel hissetme dürtüsünü ortaya çıkarmaktadır. Yöresel anlamlı hediyelerden tutun da komik olan ilginç hediyelere rastlamak mümkündür. Karpuz şeklinde biblolar, tava, kaşık şeklinde mutfak saatleri, ilginç telefon kılıfları, ilginç mutfak aksesuarları ve daha birçok üründe yapılan değişiklik onları daha cazip hale getirmektedir. İnsanlara cazip gelecek ürünlerden hediye etmek de onlar için büyük bir mutluluktur. Özellikle isme özel ya da şahsa özel tasarlanmış bir hediye söz konusu ise bu kişi için daha anlamlı ve değerlidir. Sade ya da klasik hediyeler yerine böyle ilginç hediyelerle güzel anları kalıcı kılmak eskisi kadar zor değildir yeter ki gönüllü ve içten bir adım olsun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.