x

Nişan Hediyeliği

Birbirini seven iki kişinin evlenmeye karar vermesiyle kimi zaman sevgi dolu, kimi zaman stresli olan inişli çıkışlı bir süreç başlar. Bu sürecin ilk adımlarından birisi sözlenme aşamasıdır. Çoğu zaman kız isteme ve söz kesme merasimi bir arada yapılır. Böylelikle aileler de tanışmış olur ve evlilik sürecine katılarak işin ciddiyetini biraz daha artırır.

Nişan ise söz kesmeden kısa bir süre sonra gerçekleştirilir. Çiftin birbirini daha yakından tanıma fırsatını bulduğu nişanlılık, nikâh kıyılmadan önce birlikteliğin resmiyet kazandığı ilk aşamadır. Örf ve adetlere, aileye göre farklılık gösteren nişan merasimi sırasında çiftlere nişan yüzüğü takılır. Nişan organizasyonları bireysel gayret ile yapılabileceği gibi, bir organizasyon şirketinden hizmet satın alımı yapılarak da planlanabilir.

Evlilik Yolunda Nişan Hazırlıkları

Kız isteme ile başlayan evlilik sürecinin birçok aşaması ve bu aşamaların hazırlığı yapılması gereken detayları bulunur. Detaylı bir şekilde planlanması ve hazırlığı yapılması gereken aşamalardan biri de nişan törenidir. Kız isteme ve söz kesme adımları geçildikten sonra nişan hazırlıkları hızlı bir şekilde başlar.

Nişan hazırlıklarının ilk aşaması nişan tarihinin belirlenmesidir. Daha sonrasında davetli listesi şekillendirilir. Nişan yüzüklerinin belirlenmesi ve alınmasıyla beraber yüzük ve yüzük tepsisi nişan konseptine göre süslenir. Bu süreç nişanda giyilecek kıyafet ve ayakkabıların belirlenmesi, fotoğrafçı ayarlanması gibi birçok planlama içerir. Nişan merasiminde hazır edilmesi gereken en önemli detaylardan biri de nişan hediyeliğidir. Nişan hediyeliği o günün hatırasını yaşatmak için nişana katılan misafirlere dağıtılır.

Nişan Hediyeliği: Nişan Töreninin Anısını Canlı Tutar

Nişan hediyelikleri davetinize katılan misafirlere verilen ve nişan merasiminin güzel anısını canlı tutacak, o günü hatırlatacak küçük hediyeliklerdir. Bu hediyelikler küçük olsalar da merasimin olmazsa olmazıdır. Üzerinde nişanlanan çiftin adının ve nişan tarihinin yazılı olduğu isim kartıyla beraber çok daha şık ve anlamlı hale gelen nişan hediyeliği davetlilere çok güzel bir jesttir.

Nişan hediyelikleri toptan bir şekilde sipariş verildiği için fiyatları son derece uygundur. Tabii ki özel bir ürün sipariş vermeyi isterseniz, fiyat da o oranda değişmektedir. Bütçenize uygun bir hediyelik seçmek için yelpaze son derece geniştir. Nişan hediyelikleri magnet şeklinde olursa, emin olun çok daha uzun süre muhafaza edilecektir. Çünkü hediyeliklerin en korunaklı muhafaza alanı buzdolabı üstleridir ve buzdolabı üstüne mıknatısla sabitlenir.

Farklı nişan hediyelikleri arasından kokulu sabun modellerinden veya kokulu taş modellerinden seçim yapabilirsiniz. Bu hediyelikler hem kişiye özel olarak hazırlanması hem de bulundukları ortama yaydıkları güzel kokular sayesinde herkesin beğenisini kazanır. Kuş figürlü kokulu sabun nişanlanan çiftleri temsil eden iki adet kuş figürlü sabundan oluşur ve asetat kutu içerisinde yer alır. Aynı zamanda hasır ip ile süslenmiştir. Siparişinizi verirken alternatifler arasından seçeceğiniz isim kartıyla daha zarif bir görüntüye kavuşan bu nişan hediyeliği misafirlerinize çok sempatik gelecektir. Nişan hediyeliği sabun tercihinde bulunarak hazırlatılabileceği gibi dilerseniz kokulu taş olarak da sipariş verebilirsiniz.

Aynı zamanda nişan töreninize uygun olarak hazırlanmış farklı farklı renklere sahip lavanta keseleri de nişan töreninize hoş bir hava katabilir. Çiçek detaylı lavanta kesesi farklı kumaş ve kurdele rengi alternatifleriyle nişanınıza uygun hale getirilebilir. 40’a yakın isim kartı seçeneğinden size en uygununu seçebilir ve nişan hediyeliği lavanta kesesini size özel hale getirebilirsiniz.

Özellikle ahşap bir yüzük tepsisi tercih ettiyseniz, onu tamamlayıcı olarak nişan hediyeliği mumluk ürününü tercih edebilirsiniz. Mini bir kütük içerisine koyulan tealight mum ile hazırlanan bu hediyelik, hasır ip ve pıtırcık ile süslenir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.