Yeni Evlenen Arkadaşa Hediye Fikirleri

Yeni Evlenen Arkadaşa Hediye Fikirleri

03 Temmuz 2020

“Yeni evlenen arkadaşa ne hediye alınır?” diye sorulduğunda, çoğumuzun aklına dekoratif hediyeler, mutfak hediyeleri, mutfak aletleri, altın gibi klasik alternatifler gelmektedir. Her ne kadar yeri geldiğinde bu alternatifler mantıklı olsa bile, bazılarımız klasik hediyeler yerine orijinal fikirler arayışındadır. Bu blog yazımızda yeni evlenen arkadaşa hediye fikirleri sunacak ve hem klasik hem de orijinal hediye alternatiflerini tüm artı ve eksileriyle değerlendirmeye çalışacağız.

Yeni Evlenen Arkadaşa Ev Hediyesi Önerileri

Yeni Evlenen Arkadaşa Ev Hediyesi Önerileri

Yeni evlenen arkadaşa ev hediyesi olarak dekoratif aksesuar, mutfak aleti, küçük ev aleti, nevresim takımı, havlu takımı gibi klasik bir hediye almak her zaman hayat kurtarır. Nevresim takımı örneğinden yola çıkacak olursak, nevresim takımı her evde ihtiyaç duyulan ve tabiri caizse “fazlası göz çıkarmayan” oldukça işlevsel bir eşyadır. Ancak bu biraz risklidir çünkü herkesin aklına ilk gelen bu eşyalardır. Örneğin sizinle birlikte başkası da hediye olarak filtre kahve makinesi almış olabilir. Bu yüzden eğer evlenen kişi samimi bir arkadaşınız ise, hediyeyi almadan önce ona danışabilir ve ihtiyacı olan ve henüz alınmamış bir hediye alabilirsiniz. Eğer samimi bir arkadaşınız değilse, altın ya da hediye çeki vererek çift olarak bir ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabilirsiniz. Yeni evlenen çift altını bozdurarak bir taksitini ödeyebilir ya da hediye çekini kullanarak gerçekten ihtiyacı olan ve beğendiği bir ürünü satın alabilir. Dolayısıyla her ne kadar sıradan gibi gözükse dahi, klasik hediyeler yeni evlenen çifti hiç ummadığınız kadar mutlu edebilir.

Yeni Evlenen Arkadaşa El Yapımı Hediye Fikirleri

Yeni Evlenen Arkadaşa El Yapımı Hediye Fikirleri

Eğer ihtişamlı bir hediye için yeterli bütçeniz yoksa ya da yıllar süren arkadaşlığınıza yaraşır bir hediye bulamadıysanız, yeni evlenen arkadaşa el yapımı hediye verebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kısa bir DIY (Kendin Yap) hediye fikirleri araştırması yapmak ve gerekli malzemeleri tedarik etmek olacaktır. Basit bir örnek vermek gerekirse; el yapımı fotoğraf çerçeveleri yaparak içine harika gözüktüğünüz nişan veya düğün fotoğraflarını koyabilir ve böylece arkadaşınızı oldukça mutlu edebilirsiniz. Yeni evlenen arkadaşınız evini bohem tarzda dekore ettiyse, ona kendi ellerinizle makrome duvar süsü yapabilir ve bohem tarzına katkıda bulunabilirsiniz. Ya da elinizden geliyorsa yaşayacakları evde yapacakları boya-badana ve tadilat gibi meşakkatli işlerinde onlara yardımcı olabilirsiniz. Bunun böylesi stresli ve sıkışık bir zamanda çok makbule geçeceğine emin olabilirsiniz.

Yeni Evlenen Arkadaşa Farklı Hediye Fikirleri

Yeni Evlenen Arkadaşa Farklı Hediye Fikirleri

Yeni evlenen arkadaşa farklı hediye fikirleri denildiğinde akla ilk gelen alternatifler genellikle kişiye özel olanlardır. Siz de sıradan bir mutfak eşyası yerine ona özel olarak tasarlanmış olan ve hediye çekinin aksine üzerinde düşünülmüş olan bir hediye arıyorsanız, tercihinizi kişiye özel hediyelerden yana kullanabilirsiniz. Bu noktada gelinler arasında son yıllarda oldukça popüler olan ve gelinin hem düğün günü hem de düğün sonrası rahatlıkla kullanabileceği isme özel bride sabahlık örneği yerinde bir örnek olacaktır. Eğer evlenen yakın arkadaşınız erkek ise, ona da isimli damat sabahlığı hediye edebilirsiniz. Gelinin/damadın isminin sırt kısmına nakışla işlendiği bu sabahlıklar genellikle düğün günü saç ve makyaj hazırlıkları esnasında giyilir. İpeksi saten kumaşı sayesinde gelinin/damadın rahat etmesini sağlar ve üzerinin kirlenmesini önler. Ayrıca hazırlıklar esnasında çekilen fotoğraflarda gelinin/damadın daha da şık gözükmesine yardımcı olur. Gelin/damat bu sabahlığı düğün sonrası evinde de kullanabilir veya bir anı olarak ömür boyu saklayabilir. Siz de tercihinizi bu gibi kişiye özel ancak işlevsel hediyelerden yana kullanarak bir adım öne çıkabilirsiniz.

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.