x
Hediye Seçiminde Püf Noktalar
14.03.2020

Hediye Seçiminde Püf Noktalar

Hediyeler bir kişiyi memnun etmenin ve ona olan değerinizi göstermenin en iyi yollarından birisi. Bu memnuniyet duygusu hem hediye veren için hem de hediye alan için geçerli. Bir hediyenin amacı da en basit haliyle budur zaten. Özel etkinliklerde, doğum günlerinde, söz, nişan ve düğün gibi aktivitelerde hediyeleşmek neredeyse bir gelenek halini aldı. Özellikle son yıllarda hediyeleşme kültürünün iyice yaygınlaşmasının temel sebeplerinden birisi de geniş hediye seçeneklerinin olması oldu. Hediyelik eşyalar son yıllarda her alana ve her amaca yönelik üretilerek beğenilere sunulmaya başlandı.

Hediye seçimi elbette herkesin en çok zorlandığı konuların başında geliyor. Bunun nedeni de karşımızda hediye alacağımız kişiyi nasıl gördüğümüz ve ne kadar iyi tanıdığımıza bağlı değişmektedir. Evliler, eşlerinin isteklerini ve arzularını bilerek davranmalı ve ona göre güzel hediyeler almalıdır.

Örneğin, dolma kalem sevdiğini 1 ay öncesinden belirten sevgilinin veya eşin dediğini unutmamak gerekir. İkili ilişkilerde bu durum hem romantik hem de değer gösteren bir hareket olmaktadır. Arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinde de bu nispeten geçerli olmaktadır. Karşınızdaki kişiye verdiğiniz bir hediye, onun zevkleri ve beğenileriyle de doğrudan ilgilidir. Kısacası ona olan yakınlığınız da bu durumda dikkate alınmalıdır.

Kişiden Kişiye Değişen Hediyeler

Yakın arkadaşa daha özenli bir hediye seçimi yapılması gerekirken, yakın olmadığınız ancak aynı ortamda bulunduğunuz bir arkadaşınıza daha genel bir hediye seçimi yapabilirsiniz. Elbette cinsiyet faktörü de hediye seçiminde önemli bir noktadır. Erkekler ve kadınlar özellikle kendi cinsleri için hediye seçerken fazla zorlanmazken konu karşı cins olduğunda biraz daha zorlanabilirler. Burada da yine yakınlık faktörü devreye giriyor. Eğer karşı cinsler birbirine yakınsa nispeten daha rahat bir hediye seçimi yapılabiliyor. Ancak pek yakın olmayanlar için risk yüksektir. Örneğin beden ölçülerini bilmeden karşı cinse bir giysi hediyesi almak risklidir. Aynı zamanda beğenmeme riski de yüksek olabilir. Onun yerine daha çok atkı, kaşkol, eldiven, kolye, bileklik gibi aksesuarlara yönelmek daha mantıklı olacaktır.

 

Hediye Seçiminin Püf Noktaları

Özel Günler ve Geceler için Hediye Seçimi

Doğum günü, yılbaşı ve sevgililer günü gibi özel günlerde hediye seçiminde yine yukarıda belirttiğimiz türden hediye seçimleri mantıklı birer yaklaşım olmaktadır. Ancak özel geceler olan söz, nişan, kına ve düğün gibi gecelerde çiftlere alınacak hediyelerde biraz daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Burada en faydalı hediyeler genel olarak isme özel hediyeler olmaktadır. Onların isimlerinin yaşayacağı ve uzun yıllar boyu kullanılabilecek harika hediye türlerinden birisini seçebilirsiniz. Bunun yanında aynı şekilde doğum yapan yeni annelere de isme özel doğum hediyeleri almak en doğru tercihlerden birisidir.

Blog Son Eklenenler
Bebek İçin Hediye Alternatifi İsimli Bornoz Setleri

Bebek İçin Hediye Alternatifi İsimli Bornoz Setleri

Hediye Fikirleri

Bebeklerin dünyaya geldiği andan itibaren konforlarına özen göstermek, her ebeveynin en öncelikli görevlerinden biridir. Bu noktada, bebek bakım ürünlerinde kalite ve özel tasarımlar aranır. İşte tam da burada devreye "İsimli Bebek Bornozu" giriyor.

Devamını Oku
15.01.2024
Bebek Hastane Çıkış Seti

Bebek Hastane Çıkış Seti

Hediye Fikirleri

Bebek hastane çıkış seti, yeni doğan bir bebeğin hastaneden taburcu edilirken giydiği ve kullanabileceği temel kıyafet ve malzemelerin bir araya getirildiği bir takımdır. Bu set, bebeğin ilk günlerinde ihtiyaç duyacağı en önemli eşyaları içerir ve genellikle anneler tarafından özenle seçilir.

Devamını Oku
26.10.2023
Bebek Tulumları Vs İsimli Bebek tulumları

Bebek Tulumları Vs İsimli Bebek tulumları

Hediye Fikirleri

Bebek tulumları, pratik kullanımlarıyla da bilinir. Alt kısmında genellikle çıtçıtlar veya düğmeler bulunur, bu da bebeği hızlı bir şekilde giyip çıkarmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, bebeğin altını değiştirirken de büyük bir kolaylık sağlar.

Devamını Oku
23.10.2023
Yeni Doğan Bebeği Görmeye Gelenlere Hediye

Yeni Doğan Bebeği Görmeye Gelenlere Hediye

Hediye Fikirleri

Ailelerin en heyecanlı oldukları dönem bebeklerinin doğacağı gündür. Bu dönemde bebekleri için özel hazırlıklar yaparlar. Ailelerin yanı sıra çiftlerin yakınları da bu özel günü sabırsızlıkla bekler ve yeni doğan bebeğe özel hediyeler alırlar. Bu hediyelerin anlamı olmalı ve bu günün önemi için de uygun olmalıdır.

Devamını Oku
02.02.2021
Bebek Hastane Hediyelikleri

Bebek Hastane Hediyelikleri

Hediye Fikirleri

Yeni doğum yapmış olan yakınlarımıza hastanede ziyaretine giderken götürmek istediğimiz hediyeliklerin özel ve anlamlı olmalarını isteriz. Bu hediyeliklerin özellikle bebeğin veya annenin ismine özel olması hediyenin değerini arttırır. Yeni doğum yapmış olan yakınımıza veya bebeğe hediye götürürken ihtiyaç dahilinde olan eşyalardan seçmek hediye edilecek eşyanın kullanılmasını ve anlam kazanmasını sağlar.

Devamını Oku
31.01.2021
Babalar Günü Hediyesi Fikirleri

Babalar Günü Hediyesi Fikirleri

Hediye Fikirleri

Babalar her zaman için çok değerli olmuşlardır ve onlar için ayrılan bir gün vardır. Bugün onları biraz olsun mutlu etmek ve seveceği hediyeleri onlara verebilmek için seçilmiş bir gündür. Babalar Günü oldukça değerli bir gündür ve bu yüzden bu değerli günün ufak şeylerle de olsa kutlanması gerekir. Çocuklar babalarına özel olan bu günde onlara farklı hediyeler almak isteyebilirler. Çeşit çeşit hediye seçeneği vardır ve bu çeşitlerde babaları en çok mutlu edecek hediye seçilmelidir. Peki, Babalar Gününde babaya alınacak en özel ve en güzel hediye seçenekleri nelerdir?

Devamını Oku
14.10.2020
Anneler Günü Hediyesi Fikirleri

Anneler Günü Hediyesi Fikirleri

Hediye Fikirleri

Anneler hayatımızdaki en değerli varlıklarımızdır. Annelerin ayaklarının altı cennettir sözü boşa söylenmemiştir. Anneler Günü de bu çok değerli insanların özel günüdür. Fedakar, cefakar anneler için o gün en özel şekilde geçirilmelidir. Onlara daha fazla yardım edilmeli, iş yapmaları engellenmeli ve tüm gün güzel sözler söylenmelidir. Bir de hediye verilirse daha anlamlı bir gün haline gelir. İlla çok büyük hediyeler almaya da gerek yok, ihtiyaçları karşılansın, değer gördüklerini hissetsinler yeterli olacaktır. İşte birkaç Anneler Günü hediyesi örneği.

Devamını Oku
13.10.2020
Nikah Hediyesi Fikirleri

Nikah Hediyesi Fikirleri

Hediye Fikirleri

Nikahınızda davetlilerinize yaşatacağınız güzel anlar akıllarında kalacaktır fakat bu özel günü hep hatırlatacak ve mutlu edecek hediyeler vermek hoşunuza gitmez mi? En güzel gününüzde size şahitlik eden yakınlarınıza sizi yalnız bırakmadıkları için üzerinde düşünülmüş birbirinden güzel tasarımlı hediyeler vermeniz çok şık bir jest olacaktır.

Devamını Oku
12.10.2020
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.